четвер, 27 лютого 2020 р.



26 лютого на базі шкільної бібліотеки ЗОШ № 11 пройшло третє заняття бібліотекарів-учасників стартап групи, які працювали над темою «Відеосервіси, фотосервіси You Tube. Розміщення відеороликів, буктрейлерів  в Інтернеті.». Учасники  познайомились із сервісом  створення слайд шоу в You Tube, а також проглянули відеоурок «Як записати відео з екрана?» Корисне посилання на матеріали:https://natapi41989.wixsite.com/ukrayinska-mova/servisi-google.
Наостанок Уляна Олександрівна запропонувала переглянути нові надбання бібліотеки - книги з бібліотеки Ярослава Мудрого, які були безкоштовно передані бібліотеці ЗОШ №11, а Валентина Володимирівна запропонувала започаткувати конкурс «Селфі з книгою» ось і перші фото…
Заняття було корисним, цікавим і змістовним.

четвер, 20 лютого 2020 р.


Сьогодні, 19.02.2020 р. на базі бібліотеки ЗОШ № 2 відбулося чергове засідання постійно діючого семінару шкільних бібліотекарів.
Тема зустрічі «Креативні форми роботи у сучасній бібліотеці. Наочна пропаганда книги». Заняття вийшло корисним, цікавим і змістовним.



Були розглянуті такі питання:
«Наочна пропаганда книги: книжкові виставки» (Таран О.А. ЗОШ № 26);
«Наочна пропаганда книги: сучасні моделі книжкових виставок» (Москвіна-Плуталова Т.Л. ЗОШ № 18);
«Літературна гра на основі кейс-метода» (Сапожкова М.О. ЗОШ № 3).
Учасники засідання отримали багато корисної інформації, а також поспілкувалися у колі своїх колег і однодумців.

четвер, 13 лютого 2020 р.

Сьогодні,13.02.2020р., на базі ІППО в Лабораторії творчого бібліотекаря відбулось заняття за проектом «Інноваційні зміни в роботі бібліотек ЗЗСО на засадах бенчмаркінгу». На початку зустрічі були представлені Лепбуки, що зайняли перші місця, нагороди отримали бібліотекарі з Мирнограду, Дружківки, Слов’янська, Костянтинівського району. Дуже цікаво, коли автор лепбуку сам розповідає про свою ідею, та засоби її використання. Ми успіли самі в цьому переконатися і створити свій груповий смайлик.



Потім присутніх ознайомили з методом бенчмаркінгу – то ніби еталон, висота, використання передового досвіду, заохочення до впроваджування у своїй роботі найцікавішого.
Також всі присутні взяли участь у створенні проекту опитування бібліотек стосовно фондів, доступу до ресурсів, науково-методичної діяльності та маркетингу.
На зустрічі було наголошено, що будуть підтримуватись роботи в екологічному напрямку, а також протягом року буде оголошено конкурс на творчу розробку або буктрейлер присвячений до 90-ліття Ліни Костенко.

ІІІ засідання Лекторію для молодих бібліотекарів
12 лютого 2020 року на базі ЗОШ№9 м. Краматорська (завідуюча бібліотекою Вєтрова В.Є.) відбулося чергове засідання Лекторію для молодих бібліотекарів на тему: «Облік бібліотечних фондів навчальної літератури» » за планом:
1.Консультація. Опрацювання Інструкції про порядок комплектування та облік підручників та навчальних посібників у бібліотечних фондах загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 02.12.2013 №1686.
2. Методична панорама. Удосконалення знань щодо ведення документів з обліку підручників.
3. Практична робота. Робота з реєстраційною карткою.
4. Домашнє завдання. Редагування картотеки підручників.
На засіданні були присутні бібліотекарі ЗОШ № 13, 17, 21, 26 та керівник Трощилова Таісія Яківна, завідуюча бібліотекою ЗОШ№31, яка розповіла бібліотекарям-початківцям про особливості ведення документації щодо бібліотечних фондів навчальної літератури, надала методичні рекомендації по оформленню документації.

Молоді спеціалісти мали змогу на практиці удосконалити свої професійні знання та оволодіти основами бібліотечної майстерності.
На завершення засідання усі присутні одержали пам ятки:
форми обліку бібліотечних фондів навчальної літератури
процес обліку підручників
та матеріал по темі Лекторію на флеш-пам ять.
Участь у теоретичних і практичних заняттях нададуть можливість слухачам набувати нові знання та навички для успішної професійної адаптації, подальшої зміни професійної ситуації та професійного зростання.
Кожен учасник взяв з собою частину гарного настрою, позитивних емоцій, креативних ідей.

середа, 12 лютого 2020 р.

12.02.20 р. на базі ЗОШ №24 в черговий раз відбулася зустріч учасників ТГ,
 які працюють за темою:«Тенденції розвитку шкільних бібліотек в новій українській школі:
 пошук нових форматів» .
Бібліотекарі поділилися новою інформацією, яка з’явилася після останньої зустрічі .
Донченко Т.М. ,завідувачка бібл-ки ЗОШ №8 представила на розсуд колег нові відеосервіси,
 фото сервіси YouTube.
Також була заслухана доповідь керівника ТГ Макрицької Г.М. про можливості плейкастів
 та створення їх в on-line сервісах .
Плейкаст- це обєднання зображення, тексту та музичного супроводу. Все це створює 
настрій, впливає на психо-емоційну сферу дітей . Сприяє вихованню кращих людських
 якостей .

Група продовжує працювати за вибраною темою.






Область вкладених файлів