вівторок, 4 серпня 2020 р.

 Щиро вітаємо завідуючу бібліотекою ЗОШ № 12, керівника МО шкільних бібліотекарів міста Краматорськ Древелькову Валентину Володимирівну  з високими здобутками у Всеукраїнському конкурсі «Шкільна бібліотека-2020», яка стала переможцем І (міського), ІІ (обласного) етапів Конкурсу у номінації «Модель бібліотеки Нової української школи» і за рішенням журі 3-го (всеукраїнського) етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека-2020» увійшла до першої п’ятірки лідерів з даної номінації   з конкурсною роботою «Бібліотека Z: 5 кроків до нової моделі» (наказ МОН «Про результати 3-го (всеукраїнського) етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека-2020» №899 від 07.07.2020р.).

    Все це стало можливим завдяки наполеглій праці та особистім якостям Валентини Володимирівни таким як: лідерство, вміння планувати та організовувати свою роботу, розв’язувати творчі завдання, знаходити нестандартні підходи до розв’язання задач, бажанню самовдосконалюватись.

Бажаємо успіхів, перемог і нових професійних висот!

Нехай кожний день приносить Вам радість і задоволення від зробленого, Ваші щирість і талант знаходять відгук у серцях учнів та колег!

 

Управління освіти

Методичний кабінет


понеділок, 25 травня 2020 р.



21 травня 2020 р. бібліотекарі міста провели онлайн круглий стіл «Функціонування шкільної бібліотеки в умовах пандемії COVID-19».

Учасники розглянули питання діяльності шкільних бібліотек під час виходу з карантину, дотримання санітарних вимог, ознайомилися з матеріалами інформаційного дайджесту щодо роботи бібліотек закладів загальної середньої освіти в умовах пандемії, який надала бібліотека Донецького ІППО. Бібліотекарі розробили рекомендації для користувачів під час здачі підручників та художньої літератури.

Присутні висвітлили проблеми забезпечення школярів  міста підручниками (4, 6-9 кл.). Була перерозподілена навчально-методична література для 1,2,5,10,11 класів.  Учні 3 класів у 2020-2021 навчальному році будуть працювати за програмами НУШ і отримають нові підручники.

четвер, 2 квітня 2020 р.

середа, 4 березня 2020 р.



Вітаємо Вас зі святом!
Від щирого серця бажаємо теплоти перших сонячних променів, багато радісних сюрпризів і неповторних компліментів від сильної статі, які розфарбують ваше життя яскравими барвами. А також поспішаємо побажати відмінного настрою і енергії, якої б вистачило на цілий рік без підзарядки – до наступного 8 березня!




Методичний кабінет

четвер, 27 лютого 2020 р.



26 лютого на базі шкільної бібліотеки ЗОШ № 11 пройшло третє заняття бібліотекарів-учасників стартап групи, які працювали над темою «Відеосервіси, фотосервіси You Tube. Розміщення відеороликів, буктрейлерів  в Інтернеті.». Учасники  познайомились із сервісом  створення слайд шоу в You Tube, а також проглянули відеоурок «Як записати відео з екрана?» Корисне посилання на матеріали:https://natapi41989.wixsite.com/ukrayinska-mova/servisi-google.
Наостанок Уляна Олександрівна запропонувала переглянути нові надбання бібліотеки - книги з бібліотеки Ярослава Мудрого, які були безкоштовно передані бібліотеці ЗОШ №11, а Валентина Володимирівна запропонувала започаткувати конкурс «Селфі з книгою» ось і перші фото…
Заняття було корисним, цікавим і змістовним.

четвер, 20 лютого 2020 р.


Сьогодні, 19.02.2020 р. на базі бібліотеки ЗОШ № 2 відбулося чергове засідання постійно діючого семінару шкільних бібліотекарів.
Тема зустрічі «Креативні форми роботи у сучасній бібліотеці. Наочна пропаганда книги». Заняття вийшло корисним, цікавим і змістовним.



Були розглянуті такі питання:
«Наочна пропаганда книги: книжкові виставки» (Таран О.А. ЗОШ № 26);
«Наочна пропаганда книги: сучасні моделі книжкових виставок» (Москвіна-Плуталова Т.Л. ЗОШ № 18);
«Літературна гра на основі кейс-метода» (Сапожкова М.О. ЗОШ № 3).
Учасники засідання отримали багато корисної інформації, а також поспілкувалися у колі своїх колег і однодумців.

четвер, 13 лютого 2020 р.

Сьогодні,13.02.2020р., на базі ІППО в Лабораторії творчого бібліотекаря відбулось заняття за проектом «Інноваційні зміни в роботі бібліотек ЗЗСО на засадах бенчмаркінгу». На початку зустрічі були представлені Лепбуки, що зайняли перші місця, нагороди отримали бібліотекарі з Мирнограду, Дружківки, Слов’янська, Костянтинівського району. Дуже цікаво, коли автор лепбуку сам розповідає про свою ідею, та засоби її використання. Ми успіли самі в цьому переконатися і створити свій груповий смайлик.



Потім присутніх ознайомили з методом бенчмаркінгу – то ніби еталон, висота, використання передового досвіду, заохочення до впроваджування у своїй роботі найцікавішого.
Також всі присутні взяли участь у створенні проекту опитування бібліотек стосовно фондів, доступу до ресурсів, науково-методичної діяльності та маркетингу.
На зустрічі було наголошено, що будуть підтримуватись роботи в екологічному напрямку, а також протягом року буде оголошено конкурс на творчу розробку або буктрейлер присвячений до 90-ліття Ліни Костенко.

ІІІ засідання Лекторію для молодих бібліотекарів
12 лютого 2020 року на базі ЗОШ№9 м. Краматорська (завідуюча бібліотекою Вєтрова В.Є.) відбулося чергове засідання Лекторію для молодих бібліотекарів на тему: «Облік бібліотечних фондів навчальної літератури» » за планом:
1.Консультація. Опрацювання Інструкції про порядок комплектування та облік підручників та навчальних посібників у бібліотечних фондах загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 02.12.2013 №1686.
2. Методична панорама. Удосконалення знань щодо ведення документів з обліку підручників.
3. Практична робота. Робота з реєстраційною карткою.
4. Домашнє завдання. Редагування картотеки підручників.
На засіданні були присутні бібліотекарі ЗОШ № 13, 17, 21, 26 та керівник Трощилова Таісія Яківна, завідуюча бібліотекою ЗОШ№31, яка розповіла бібліотекарям-початківцям про особливості ведення документації щодо бібліотечних фондів навчальної літератури, надала методичні рекомендації по оформленню документації.

Молоді спеціалісти мали змогу на практиці удосконалити свої професійні знання та оволодіти основами бібліотечної майстерності.
На завершення засідання усі присутні одержали пам ятки:
форми обліку бібліотечних фондів навчальної літератури
процес обліку підручників
та матеріал по темі Лекторію на флеш-пам ять.
Участь у теоретичних і практичних заняттях нададуть можливість слухачам набувати нові знання та навички для успішної професійної адаптації, подальшої зміни професійної ситуації та професійного зростання.
Кожен учасник взяв з собою частину гарного настрою, позитивних емоцій, креативних ідей.

середа, 12 лютого 2020 р.

12.02.20 р. на базі ЗОШ №24 в черговий раз відбулася зустріч учасників ТГ,
 які працюють за темою:«Тенденції розвитку шкільних бібліотек в новій українській школі:
 пошук нових форматів» .
Бібліотекарі поділилися новою інформацією, яка з’явилася після останньої зустрічі .
Донченко Т.М. ,завідувачка бібл-ки ЗОШ №8 представила на розсуд колег нові відеосервіси,
 фото сервіси YouTube.
Також була заслухана доповідь керівника ТГ Макрицької Г.М. про можливості плейкастів
 та створення їх в on-line сервісах .
Плейкаст- це обєднання зображення, тексту та музичного супроводу. Все це створює 
настрій, впливає на психо-емоційну сферу дітей . Сприяє вихованню кращих людських
 якостей .

Група продовжує працювати за вибраною темою.






Область вкладених файлів

четвер, 23 січня 2020 р.


22 січня 2020 року у ЗОШ № 30 відбулася (не)конференція бібліотекарів шкіл міста «Краєзнавство, як дієвий засіб патріотичного виховання школяра», на яку були запрошені почесні гості: поет М.Г.Хандурін, краєзнавець О.А.Савчук та поетеса Л.Л.Синчанська. «Немає в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась, землі, на якій зросла…»
 Завідуюча шкільною бібліотекою Краматорської української гімназії Л.А.Приходько та вчитель історії Краматорської української гімназії, редактор книги «Північна Донеччина» О.А.Савчук дуже цікаво розповіли присутнім про зародження краєзнавчого руху в місті Краматорську, а також про роботу КУГу у цьому напрямку.

В.І.Ярова, завідуюча шкільною бібліотекою ЗОШ № 20, представила презентацію «Мій край – моя земля». У якій розповіла про красоти селища Красногірка. Цю тему у своїх віршах продовжив поет М.Г.Хандурін, а ще він вразив усіх своїми фотороботами, присвяченими рідному краю.
Щоб по-справжньому любити рідний край, його слід добре знати, необхідно вивчати його історію,мову, культуру. Завідуюча шкільною бібліотекою ЗОШ № 18 Т.Л.Москвіна-Плуталова представила презентацію «Шкільна бібліотека – творча лабораторія по вихованню духовності». Також було проведено захоплююче практичне заняття «Подорожуємо куточками рідного міста».
Слайд-шоу «Краю мій, ти частка України» було представлено завідувачкою шкільною бібліотекою ЗОШ № 30 М.В.Захарченко та завідувачкою міською бібліотекою ім. Світлова Т.В.Шепіловою. Усі присутні брали активну участь у конкурсах, емоційно відгадували зашифровані вулиці нашого міста та ім'я видатних людей Краматорська. Однією з відомих особистостей була присутня відома поетеса селища Ясногірки Л.Л.Синчанська, на вірші якої навіть складені пісні. Коли Людмила Леонтіївна читала свої вірші, у присутніх навіть захоплювало дух.
Завідуюча шкільною бібліотекою ліцею № 4 «Успіх» В.В.Шишкіна представила презентацію шкільного музею «Українська хата» і запросила всіх завітати у гості.
Читаючи книги, ми пізнаємо факти та події про свій рідний край. Завдяки використанню візуалізації, ці факти стають більш емоційними та закарбовуються у пам 'яті. На завершення заходу завідуюча шкільною бібліотекою ЗОШ № 5 А.А.Чуприна продемонструвала створене нею відео, яке висвітлює історію Краматорська з 1868 по 2018 роки.
(Не)конференція пройшла на високому професійному рівні, усі присутні отримали багато корисної інформації й були в підвищеному емоційному стані душі, доторкнувшись до таємниць і краси рідної землі. Дякуємо за організацію та проведення на високому рівні такого насиченого заходу адміністрації школи, організаторам, гостям та всім присутнім.

четвер, 16 січня 2020 р.

      15 січня 2020 року згідно плану роботи методичної комісії шкільних бібліотекарів у ЗОШ № 12 відбулось методичне об'єднання ШБ за темою: "Шкільна бібліотека на шляху реформування". Присутні заслухали виступи колег з різних питань згідно плану:
1. Нові формати бібліотеки в новій українській школі (Сапожкова М.О., зав. біб-ки ЗОШ №3, Жмиря О.В., зав. біб-ки ЗЗСО 35, Даниленко Т.В., зав. біб-ки ЗОШ №2).
2. Нові ідеї інформаційно-бібліографічного  обслуговування читачів (Задорожня О.І., зав. біб-ки Андріївської ЗОШ).
3. Майстер-клас «Створюємо бібліобокс» (Древелькова В.В., зав. біб-ки ЗОШ 12).
4. Методичний колаж «Шкільний бібліотекар пропонує»  (Шишкіна В.В., зав. біб-ки ЗОШ 4, Таран О.А., зав. біб-ки ЗОШ 26,  Чебірко О.М.,  зав. біб-ки Сергіївської ЗОШ, Сапожкова М.О., зав. біб-ки ЗОШ №3).
5. Про участь у Всеукраїнському конкурсі «Шкільна бібліотека-2020»  (Клюкіна Л.М., методист МК УО, Гіндіна І.О., зав. біб-ки ЗЗСО 22, Древелькова В.В., зав.біб-ки ЗОШ № 12, Мезенова Г.О., зав.біб-ки ЗОШ № 1).
   Продивились конкурсні роботи переможців І етапу Всеукраїнського конкурсу "Шкільна бібліотека-2020", які були нагороджені дипломами та грамотами. Ознайомились з прикладами лепбуків з теми:"Бібліотека НУШ -- простір можливостей", які були предоставлені інститутом післядипломної педагогічної освіти Донецького департаменту освіти. Робота була насиченою та плідною.