понеділок, 29 жовтня 2018 р.


"Медіаграмотність - це необхідне вміння для сучасної особистості". 
Лілія Гриневич
Сучасними освітніми тенденціями є медіаграмотність та критичне мислення. Тож важливим складником фахової підготовки сучасних бібліотекарів стає медійно-інформаційна грамотність. Бібліотечні фахівці мають бути медійно грамотними, володіти ефективними формами бібліотечної роботи у цьому напрямі.

З цього приводу 26 жовтня для шкільних бібліотекарів міста Краматорська було проведено семінар-тренінг "Формування медійної та інформаційної культури читання, як обов'язкова складова сучасного освітнього середовища", який пройшов у межах Всесвітнього тижня медійної грамотності та відповідно до плану роботи методичної комісії шкільних бібліотекарів.
Завідувач бібліотеки ЗОШ № 1 Мезенова Г.О. розповіла яку мету має медійно-інформаційна грамотність та які в неї складові. Тренер з медіаграмотності Іванова Тетяна Вікторівна провела п'ятигодинний тренінг. Бібліотекарі виконували різноманітні завдання, переглядали відеоролики,https://biblioteckramscool01.blogspot.com/p/blog-page_25.html працювали з інформацією, вчились відрізняти факти від коментарів, з'ясували що таке маніпуляції, пропаганда та реклама, розібрались на практичних кейсах  як знаходити  фейки в інформаційних повідомленнях. 

У кабінеті інформатики познайомились з грою "Медіазнайко" (АУП) http://www.aup.com.ua/Game/index.html 
з онлайн-курсом Новинна грамотність  
з онлайн підручником для підлітків з медіаграмотності "МедіаДрайвер"
з посібником для бібліотекарів «Практична медіаграмотність. Посібник для бібліотекаря»


І, як підсумок тренінгу – склали портрет медіаграмотної людини.

четвер, 25 жовтня 2018 р.

24 жовтня 2018 року на базі Краматорської ЗОШ № 16 відбувся круглий стіл шкільних бібліотекарів 3-го освітнього округу за темою "Активізація здоров'язберігаючих технологій у діяльності шкільної бібліотеки", у якому взяли участь бібліотекарі ЗОШ № 10, 16, 19, 21, 26, 30 та КУГ.
За круглим столом були заслухані доповіді бібліотекарів. Колеги обмінялись думками та методичними матеріалами для застосування у своїй роботі. Захід пройшов змістовно і результативно.



середа, 17 жовтня 2018 р.

Наказ № 243 від 16.10.2018р. "Про підсумки проведення І (міського етапу) обласного конкурсу віртуальних бібліотечних виставок" завантажити>>>
Подивитись посилання на роботи переможців можна на сторінці "Методична скринька"

четвер, 11 жовтня 2018 р.


Майстерня інноваційного досвіду розпочала свою роботу
10 жовтня на базі шкільної бібліотеки ЗОШ № 11 пройшло перше заняття бібліотекарів-учасників інноваційної групи, які розпочали роботу над темою «Хмарно орієнтоване навчальне середовище як чинник інноваційної діяльності шкільної бібліотеки».
На ньому завідувач бібліотеки  ЗЗСО №6 Борійчук Лариса В’ячеславівна продемонструвала у презентації різновиди хмарних технології, які надають користувачам Інтернету доступ до комп’ютерних ресурсів сервера і використання програмного забезпечення як онлайн-сервісів. Завідувач бібліотеки  ЗЗСО №11 Шакалова Уляна Олександрівна розповіла про роботу хмарного сховища даних, яке належить компанії Google Inc. - Google Диск, а завідувач бібліотеки  ЗЗСО №1 Мезенова Галина Олександрівна поділилася практичним опитом роботи з  Google-диском і поштою Gmail.
Зараз технологія хмарних сховищ  переживає свій бум, і рядові користувачі все частіше задаються питанням, який сервіс обрати. На перший погляд може здатися, що у всіх сховищ приблизно однакові можливості, однак на занятті ми дійшли висновку , що якщо порівняти сервіси між собою, то стане очевидно, що Google-диск  перевершує конкурентів за кількістю корисних функцій. Використовуючи Google-диск  можна ефективно розпланувати час та оптимізувати бібліотечні процеси, таким чином формуючи інформаційно-цифрову компетентність як складника нового освітнього середовища.


Заняття вийшло корисним, цікавим і змістовним.
Використані джерела:
1. Сервіси Google. Частина І. Створення облікового запису (акаунту) Google. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=UyD3xz06v_w.
 2. Сервіси Google. Частина ІІ. Робота з Google Диском. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=K-ttKZmj_tk.

середа, 3 жовтня 2018 р.


Сьогодні  03.10.2018р. на базі центральної міської публічної бібліотеки м.
Краматорська за участі управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради та шкільних бібліотекарів відбувся міський семінар «Сучасна бібліотека і юнацтво в єдиному культурно-інформаційному просторі». Шкільні бібліотекарі ознайомились з досягненнями колег та поділились своїм досвідом роботи для формування культури читання, необхідності використання інноваційних технологій для підтримки іміджу читання учнів закладів освіти в культурно-інформаційному просторі, представили нові форми роботи, залучили учасників до марафону присвяченого 100-річчю від дня народження В.Сухомлинського «Прочитаю я вам казочку».https://drive.google.com/open?id=1MX14IvMRMc4NAYVz7E0K00R00Ue0HVTv
Завідуючи бібліотеки Древелькова В.В. (ЗОШ №12), Горгуль Т.Б. (НВК ЗОШ №32),  Шакалова У.О. (ЗОШ №11) спільно склали «пазли» для формування привабливого іміджу дитячого читання.