понеділок, 26 лютого 2018 р.




Ознайомтесь з цікавою формою роботи бібліотекаря ЗОШ № 11 Шакалової У.О., вона хоче поділитися цікавинкою - інноваційною технологію ЛЕПБУК.
У дослівному перекладі з англійської мови лепбук означає «книга на колінах».
Лепбук – інтерактивна книжка-папка для дітей та особлива організація навчального матеріалу на певну тему.
Лепбуки допомагають швидко і ефективно засвоїти нову інформацію і закріпити вивчене в пізнавально-ігровий формі.
Тема нашого лепбуку - «Рослини України».
Ці книжки-папки виготовляли учні 1-го класу. А вчителі Проселкова Оксана Олександрівна, Коновалова Алла Вадимівна, Куроченко Ірина Вікторівна та бібліотекар Шакалова Уляна Олександівна, допомогали і скеровували їхню роботу.
У лепбуці мають бути кишеньки та конвертики, віконця і дверцята, карточки - елементи, які можна витягувати.

При цьому лепбук – це не просто витвір. Це заключний етап самостійної дослідницької роботи, яку діти виконувала у ході вивчення даної теми. Створення лепбука допомогло закріпити і систематизувати вивчений матеріал, а розглядання книжки-папки в подальшому дозволить швидко освіжити в пам’яті пройдену тему.
Дітям дуже сподобався цей яскравий, цікавий урок.


21 лютого 2018 р. на базі ЗОШ № 25 пройшла зустріч шкільних бібліотекарів творчої групи, яка продовжую працювати над темою «Світ навколо нас: виховання книгою». Цього разу, учасники засідання заслухали виступ завідувача бібліотеки ЗОШ № 16, Мельник Т.В.: «Формування здорової нації засобами книги».  Відомо, що основним засобом просвітництва будь-якої бібліотеки є книга. Тому, бібліотекарям необхідно пропонувати юним читачам таку літературу, щоб вона змогла допомогти сформувати культуру поведінки, уважне та відповідальне ставлення до свого здоров`я і здоров`я оточуючих. Також, бібліотекарі обмінювались практичним досвідом роботи з цієї теми. Навчання здоровому способу життя має бути системним і сприяти гармонійному розвиткові психофізичних здібностей учнів. Воно не повинно зводитися до періодичного інформування учнів з питань збереження здоров`я, а має передбачати комплекс систематичних заходів, спрямованих на мотивацію учнів відповідально ставитися до свого здоров`я та здоров`я близьких.

середа, 14 лютого 2018 р.



14 лютого 2018 року пройшло дистанційне 4-е засідання   Лекторію молодих бібліотекарів шкіл м. Краматорська.
Трощилова Таісія Яківна, бібліотекар ЗОШ №31, запропонувала своїм колегам, бібліотекарям шкіл: №3, №13, №15, №21, №26, №33 ознайомитись з її презентацією на тему:
«Розстановка та розміщення фондів шкільних бібліотек».завантажити>>>
Маючи на меті забезпечення підвищення професійної майстерності початківців та впровадження в практику їх роботи ІКТ презентацію було розіслано на електронні адреси шкіл.
Поєднання консультаційних, презентаційних та практичних занять  на засіданнях Лекторію дозволить не тільки засвоїти широкий пласт теоретичних знань, але й оволодіти практичними навичками роботи, ознайомитися з їх застосуванням у роботі конкретних бібліотек. Участь у теоретичних і практичних заняттях надасть можливість молодим фахівцям набувати нові знання та навички для успішної професійної адаптації, подальшої зміни професійної ситуації та професійного зростання.
 Представляючи досвід своєї роботи, Трощилова Т.Я. надала методичні рекомендації щодо роботи з фондом:
-систематичність у розміщенні фонду;
 -розміщення документів на відкритому доступі;
         -розташування документів у книгосховищі;
         - оформлення поличних роздільників;
  -виставки літератури на відкритому доступі та ін.
Головний висновок викладеного матеріалу: правильне розташування фонду в бібліотеці-гарантія комфорту і зручності для користувача та бібліотекаря.
Сподіваємось, що матеріал цієї презентації, стане корисним досвідом для молодих фахівців бібліотечної справи, допоможе розкрити прихований потенціал, надихне до нових звершень в улюбленій професії.

середа, 7 лютого 2018 р.



7 лютого 2018 року у ЗОШ № 2 бібліотекарі шкіл міста взяли участь у засіданні постійно-діючого семінару за темою «Використання краєзнавчого потенціалу у бібліотечній роботі, як один із напрямків національно-патріотичного виховання».
 Зав.бібліотеки ЗОШ № 35  Жмиря О.В.  показала незвичайний за своєю формою урок-мандрівку «Чарівними просторами рідного Краматорську». Цікавими та корисними стали відео-знайомства з Краматорським ландшафтним парком та квітами-символами України. Про це повідомила зав.бібліотеки ЗОШ № 5 Чуприна А.А. Учасники семінару отримали багато цікавої та пізнавальної інформації.