середа, 24 лютого 2016 р.



24 лютого 2016 р. в ЗОШ № 9 відбувся круглий стіл бібліотекарів шкіл І округу за темою «Формування іміджу шкільної бібліотеки». Були присутні бібліотекарі шкіл №№ 2, 3, 9, 17, 35 та учні старших класів.
Формування іміджу шкільної бібліотеки є одним з напрямків роботи. Головне завдання іміджу – показати поряд з компетентністю готовність бібліотекаря до спілкування, створити образ порадника.
В обговоренні теми приймали участь учні старших класів. Вони бачать бібліотеку як інформаційний центр, оснащений технічними засобами, щоб мати вільний доступ в мережу Інтернет. Але бібліотека – це не тільки електронні технології, а й нові книжки сучасних письменників.
Учасники круглого столу ознайомились з такими поняттями, як менеджмент, маркетинг, фандрайзинг та їх практичне застосування.

Підсумком роботи круглого столу можна вважати такі слова: «Імідж – це загальне уявлення про бібліотеку, що залежить від щоденної роботи й виробляється протягом довгих років. Він передбачає розвиток власного стилю, створення позитивного образу, що буде відрізняти бібліотеку від інших».

понеділок, 8 лютого 2016 р.



Інноваційні форми роботи шкільних бібліотекарів:інтернет-семінар бібліотекарів «Сім’я та бібліотека: пошук шляхів взаємодії у вихованні читацьких інтересів дитини»

8 лютого завершив роботу інтернет-семінар бібліотекарів шкіл міста за темою «Сім’я та бібліотека: пошук шляхів взаємодії у вихованні читацьких інтересів дитини». В програмі семінару були представлені два блоки: теоретичний і практичний.
В першій частині бібліотекарі Шишкіна В.В. (ЗОШ№4), Кривоконь В.І. (ЗОШ№20), Гіндіна І.В.(ЗОШ№22), Горгуль Т.Б.(ЗОШ№32) поділились досвідом роботи щодо залучення батьків до читання, методами взаємодії та співпраці бібліотеки з батьками.
У другій частині всі бажаючі мали можливість переглянути віртуальну тематичну виставку «Співпраця заради читаючої дитини». Шкільні бібліотекарі обмінялись думками, висловили власні враження та внесли пропозиції щодо спільних дій з батьками у вихованні читацьких інтересів дитини.
З матеріалами семінару можна ознайомитися на сторінці "Методична скринька"

середа, 3 лютого 2016 р.



Методичний семінар шкільних бібліотекарів «Інтерактивне читання, емоції,
креатив, інтелект».

В рамках літературно – мистецького фестивалю «ЧИТАКИ. ПИСАКИ. МАЛЮВАКИ.» 3 лютого 2016 року в Краматорській загальноосвітній школі  № 12 був проведений цікавий методичний семінар шкільних бібліотекарів «Інтерактивне читання, емоції, креатив, інтелект».
Почесними учасниками семінару були гості з західної України:
 - кандидат педагогічних наук доцент кафедри української мови та методик викладання історико-філологічного факультету ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка С.Дем’янчука» голова Рівненської філії ЦДЛДЮ  член Ради ЦДЛДЮ Овдійчук Лілія Миколаївна;Детальніше
- лауреат премії імені Максима Рильського, заступник Президента ЦДЛДЮ, перекладач (14 перекладених книг), поет (4 збірки поезій), директор і видавець видавництва «Джезва» м. Львів Трохим Наталія Георгіївна.Детальніше
Також були присутні доцент філологічних наук, доцент кафедри теорії і практики початкової школи Сиротенко Валерій Павлович та студенти ДДПУ.

Бібліотекарі дізналися про найцікавіші і найновітніші форми роботи з інтерактивного читання, якими поділилася Лілія Миколаївна та обговорили твори сучасних українських письменників для юнацтва. Послухали проникливі вірші Наталії Георгіївни.
Відтепер шкільні бібліотекарі зможуть ширше упроваджувати інтерактивні та двомовні читання у практику діяльності.
Сьогодні у ЗОШ № 15 пройшли заняття для шкільних бібліотекарів у майстерні методичних інновацій за темами:
  1. "Сходинки біля книжкових полиць:Читання-дарування"
  2. "Портфель читача: нова технологія роботи з книгою"
Був представлений цікавий матеріал, який  стане в нагоді як для бібліотекарів, так і для вчителів початкових класів і вчителів мови та літератури.